Białe kozaczki obiektywnie

Posted 19:26 by mauvy in Etykiety: , , , , ,
Czy mogą być w ogóle ładne? 

Kozaczki na zdjęciu: Jeffrey Campbell

21.11.2012
Do poruszenia tego tematu zainspirowała mnie wypowiedź Joanny Horodyńskiej. Joanna w jednym z wywiadów powiedziała, że nie miałaby nic przeciwko założeniu białych kozaków, gdyby znalazła takie, które by jej się podobały (...)


Na portalu Pudelek umieszczono od razu zdjęcia Joanny sprzed ok. 10 lat w okropnych białych kozaczkach. Oczywiście pojawiają się komentarze, że taka z niej dyktatorka mody a miała kiedyś kiczowate białe kozaki. Tylko gdzie się podziały te wszystkie kobiety, które mają dziś ponad dwadzieścia parę lat, z których co druga chodziła kiedyś w białych kozakach? Mają tak słabą pamięć?

Białe kozaczki są w naszym kraju symbolem kiczu, chyba dlatego, że w roku 2000 pojawiło się miliony paskudnych modeli, które upodobało sobie wiele kobiet o niezbyt dobrym guście.
Białym kozaczkom często towarzyszyły spalone utleniaczem włosy i pomarańczowa twarz.

Jakieś trzy lata temu natknęłam się na portal internetowy, w którym wyśmiewa się białe kozaczki, poprzez umieszczanie zdjęć ich posiadaczek. Komentarze były tam tak okrutne, że nigdy więcej tam nie zdecydowałam się wrócić, mimo że też czasami bawiło mnie to jak posiadaczki białych kozaczków są z nich dumne.

Rok później. Wchodząc do jednej z dużych zielono-górskich dyskotek zobaczyłam jak dziewczyna w białych kozaczkach nie została wpuszczona. Faktycznie, wyglądała (nie oszukujmy się) tandetnie, ale nie mniej tandetnie niż większość tam półnagich dziewczyn, których połowy nie powinno się wpuścić choćby ze względu na niepełnoletność.

Rok temu. Nie zbyt lubiany przeze mnie kolor biały wrócił do łask projektantów, jak i Polek. Powstały piękne ubrania w kolorze białym, które są zaprzeczeniem tandety, np. żakiety typu boyfriend, na który sama się skusiłam. Powstało też wiele ładnych butów w kolorze białym, noszonych głównie przez celebrytki, np. Honey czy Kasię Tusk, ale żadna nie odważyła się jeszcze jednak na białe kozaki.Joanna Horodyńska założyłaby białe kozaczki gdyby jej się podobały. Postanowiłam przeszukać internet w poszukiwaniu białych kozaczków, które ja zdecydowałabym się założyć. Okazało się to trudne. Faktycznie ładnych kozaków w białym kolorze nie potrafi zrobić sam Louboutin. Mogłabym jedynie założyć pikowane kozaki od Jeffrey Campbell. Sprawa lepiej się prezentuje jeśli chodzi o białe botki, ale to przecież nie to samo co typowe kozaki.


louboutin kozaki
Christian Louboutin
Dzięki nagonce na białe kozaki, zniknęły one prawie całkiem z ulic. Myślicie, że dziewczyny na polskich ulicach będą nosić kiedyś jeszcze białe kozaki? Ja myślę, że tak, jeśli powstaną naprawdę ładne modele.
kozaki białe pikowane
Te mogłabym ewentualnie założyć (Jeffrey Campbell Quilted Boots)A co powiecie na botki lita w kolorze białym?:
lita buty7 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nawet nie sa takie straszne :)Malina Testuje pisze...

Dołącz do malinowego Klubu a kosmetyki tołpa w nowych ślicznych opakowaniach mogą być Twoje:)SILVIA pisze...

such a lovely style honey
xoxoDziubaczyca pisze...

Ja myślę, że od pewnego czasu białe kozaczki kojarzą się bardzo jednoznacznie.My stuff my life pisze...

mi również nieciekawie się nie kojarzy:( obserwuję i zapraszam do obserwowania mnie:*oktawia pisze...

Jakoś biały kolor do mnie nie przemawia, nawet na samego Louboutina bym sie nie skusiła:DAnonimowy pisze...

nie nie niePrześlij komentarz